SÖZLEŞMELER

bydysjewelry.com, online alışverişlerde koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini hedefler. 

 

1.Kargo şirketi ve kargo bedeli:

Siparişleriniz Mng Kargo ile gönderilir. Kargo hizmet bedeli 9 TL'dir. 

 

2.Ücretsiz Kargo: 250 TL üzeri siparişleriniz Mng Kargo ile ücretsiz gönderilir.

 

3.Kargolama süreci: Hazırda mevcut olan ürün siparişleriniz 2 iş günü içerisinde, hazırda mevcut olmayan size olarak hazırlanacak özel tasarım ürün siparişleriniz(sıfırdan yapılacak olan atölye ürünleri) ise kayıtlı teslimat adresinize 5-7 iş günü içerisinde gönderilecektir. Süre; mesafelere göre ve ilgili kargo şubesinin sorumluluk derecesine 1-2 gün olarak değişiklik göstermektedir. Siparişinizi onaylamadan önce teslimat adresinizi ve diğer iletişim bilgilerinizi hatasız/eksiksiz girdiğinize dair gerekli kontrolleri sağlayınız lütfen.

 

4.İade-Değişim koşulları: İade-Değişim kargolarında tüm masraflar alıcıya(müşteriye) aittir.Atölyede sizlerin özel isteği üzerine sizlere özel olarak hazırlanan kişiselleştirilebilen(sizlerin istediği yazı,tarih,sayı,amblem,çizim vb) tasarım ürünlerde kesinlikle iade/değişim yoktur.Küpelerde hijyen ve sağlık koşulları gereği kesinlikle iade/değişim yoktur.Ürünlerde iade/değişim yapılabilmesi için ürünlerin iade/değişim koşullarına uyması gerekmektedir.Kullanılmış ya da benzeri nedenlerle orijinalliğini yitirmiş ürünlerin değişim/iadesi kabul edilmemektedir. Ürünler, teslim alındığı haliyle ve güvenli paketleme ile iade/değişime gönderilmelidir.

 

5.İade-değişim süreci: paket elinize ulaştıktan sonra 24 saat içerisinde [email protected] mail adresi aracılığı ile iade/değişim talebinizi ek olarak gerekçenizi bildiriniz. 

 

6.Geri ödemeler: İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde iade onaylanır ve geri ödemeleri 3 iş günü içerisinde bankaya iletir. İade edilen tutarın kredi kartlarına yansıma süresi ortalama 1-3 iş günü iken banka kartlarında bu süreç daha da uzayabilmektedir. Banka uygulamaları gereği, taksitli gerçekleştirilen işlemler aynı şekilde taksitli olarak iade edilmektedir.

  İlgili mevzuat uyarınca; Hizmet sağlayıcılar (posta-kargo firmaları) tarafından, posta gönderilerinin alıcıya teslimi aşamasında; asgari olarak; teslim alanın, adı-soyadı,iletişim numarası,adresi, TC kimlik numarası (yabancı uyruklular için pasaport numarası, uluslararası geçerliliği olan muadili belgenin numarası veya TC yetkili mercilerince verilmiş kimliği tespite yarayan belge numarası) kayıt altına alınır ve gerektiğinde ilgili mercilere sunmak ulaşmak üzere gizliliği sağlanarak en az iki yıl süreyle saklanır. Alıcının bilgilerini yetersiz/eksiksiz vermesi durumunda gönderi teslim edilmez, göndericisine iade edilir.